ATÜ Duty Free, Tiflis Havalimanı’nda yenilediği mağazasını açtı

Seyahat perakende sektörünün önde gelen şirketlerinden ATÜ Duty Free, Gürcistan’ın Tiflis Havalimanı’ndaki duty free mağazasını yenileyerek operasyonunu genişletti. ATÜ Duty Free’nin Tiflis Havalimanı’ndaki yeni ana mağazasında Chanel, Dior ve Armani gibi seçkin markaların yanı sıra Dior MUP, Moncler, L’Occitane en Provence, Atkinsons, Kilian, Xerjoff ve Rituals gibi yeni markalar da yer alıyor.

Havalimanı işletmeciliğinde dünya liderlerinden TAV Havalimanları ve gümrüksüz satış sektörünün en deneyimli şirketlerinden Gebr.Heinemann/Unifree ortaklığındaki ATÜ Duty Free’nin yenilenen yeni gümrüksüz satış mağazası Gürcistan’ın Tiflis Havalimanı’nda açıldı. ATÜ Duty Free’nin yeniden yapılandırılan ve 430 metrekareye genişletilen yeni ana mağazasında, portföyüne yeni eklenen markalarla birlikte 80’e yakın lüks dünya markası bulunuyor. ATÜ’nün sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında esnek sistemle yenilenen yeni mağaza, ışıklandırma detayları ve göz alıcı iç mimarisiyle gidiş katında yolculara ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan şunları ifade etti, ‘’Gürcistan’ın en önemli havalimanına yatırımımızla değer katmaktan mutluluk duyuyoruz. Tiflis ve Batum Havalimanlarında 2007 yılında, Kutaisi’de ise 2013 yılında faaliyete başladığımızdan bu yana gümrüksüz satış operasyonlarımızda önemli bir büyüme kaydettik. Operasyonumuzun genişlemesine paralel olarak istihdama katkımız da arttı. Gürcistan için oluşturduğumuz gelecek projeksiyonu doğrultusunda artan yolcu sayısı, gümrüksüz satış mağazalarına olan talep ve genişleyen operasyonumuz için yaklaşık 800 bin Euro’luk bir yatırımla genişleme projesini tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Tiflis Havalimanı’ndaki yeni ana gümrüksüz satış mağazamız 430 metrekarelik alanda dünyaca ünlü seçkin markaların yanı sıra yerel ürünlerin de yer aldığı geniş ürün yelpazesiyle yolculara benzersiz bir alışveriş deneyimi sunmaya devam edecek.” 

Yenilenen 430 m2’lik gümrüksüz satış mağazasına ek olarak, ATÜ Duty Free tarafından işletilen Gürcü şarapları mağazası da Tiflis havalimanında yolcuların yerel ürün çeşitliliği arasından seçim yapabilecekleri ve aynı zamanda bölgesel şarap seçimlerinde harmanlanmış Gürcü kültürünü hissedebilecekleri bir yer olacak. Dış Hatlar Terminali gidiş katında yer alan Gürcü şarapları mağazası; şarap, gıda ve hediyelik eşya kategorilerinde yaklaşık 50 yerel markadan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.