ATÜ ruhu

Biz Kimiz

ATÜ Duty Free olarak Türkiye’nin en iyi 100 şirketi ve dünyanın en iyi 15 seyahat perakende şirketi arasında yer almaktan gurur duyuyoruz. Gümrük vergisinden muaf alışveriş deneyimi sunan dünyanın en iyi markalarına ulaşabileceğiniz alışveriş noktalarımız ve özgün mağaza konseptlerimizden oluşan portföyümüzle yeni ufuklara açılmaya devam ediyoruz.

İş Modelimiz

ATÜ Duty Free olarak her gün dünyanın her köşesinden gelen milyonlarca yolcuyu ağırlayarak, onlara dünyanın en çok arzu edilen markalarını gümrüksüz satış mağazaları, marka butikleri, konsept mağazaları ve alt sözleşmeli mağazalardan oluşan portföyümüz aracılığıyla ulaştırıyoruz. TAV Havalimanları Holding ile Unifree Duty Free/Gebr. Heinemann ile 1999 yılında başlayan iş birliğimiz, büyüyerek bize havalimanı perakende pazarının en büyük oyuncularından biri olma ünvanını kazandırdı.

Stratejimiz

Müşteri beklenti ve davranışlarını satış kampanyalarına, promosyonlara ve satın almayı teşvik eden faaliyetlere dönüştürmek için saha araştırmaları yapıyor, anketler oluşturuyor ve gelişmiş veri analizi uygulamaları kullanıyoruz.

Ayrıca, müşteri verilerinin derinlemesine analiziyle değişen koşullara daha iyi uyum sağlıyor ve müşteri profillerinde oluşan dönüşümlere anında adapte oluyoruz.

Yapımız

ATÜ Duty Free; TAV Havalimanları Holding ile Unifree Duty Free/Gebr. Heinemann arasındaki ortak bir girişim olarak birbirine sıkı sıkıya bağlı, adanmış, son derece yetkin ve yenilikçi iş birliğimiz sayesinde gezginlere en çekici perakende deneyimini sunmayı hedefliyoruz.

Başarımız

İstanbul’daki 80 metrekarelik mütevazı bir başlangıçtan bu yana, günümüzde dünya çapında 6 ülkeye yayılan 20 havalimanı, 1 kruvaziyer limanında 25.000 metrekare’den fazla perakende alanını işletiyoruz. İstanbul’daki merkezimizle, dünya çapında 1900’den fazla çalışanı olan ve yılda 79 milyondan fazla yolcuya hizmet veren uluslararası bir güç merkeziyiz.

ErsanArcan
ATÜ Duty Free/Ceo – Ersan Arcan

CEO’muzdan Notlar

Yolcu sayıları ve yolcu başına harcamalar artıyor, bu da beklentileri yükselen havalimanı müşterisinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şirketler için daha parlak bir gelecek sağlıyor. Gezginler, daha ilgi çekici mağaza tasarımlarına ve ürünlere yöneliyor. Havalimanlarında alışveriş seyahat planlarının bir parçası haline geldi; ancak yalnızca onlara arzu ettikleri deneyimi yaşatırsak…

Olağanüstü bir alışveriş deneyimi sunan yenilikçi mağaza konseptleri, tasarımları, ürün portföyleri ve müşteri hizmetleri geliştirmeye kararlıyız. İşletmemizin tamamında en son ödeme sistemlerine ve teknolojilerine yatırım yaparak müşteri taleplerine pratik ve hızlı bir şekilde karşılık veriyoruz. 

Müşterilerimizin beklentilerini durmaksızın ve en ince ayrıntılara dikkat ederek araştırıyoruz. Ürünlerimizi güncel ve çekici tutmak için satış verilerini analiz ediyoruz. Topladığımız veriler, sürekli güncellenen bir ürün portföyüne dönüşerek müşterilerimizle bir dahaki buluşmamızda bekledikleri ürün çeşitliliği ve istikrarını onlara sağlıyor. 

Son olarak, ATÜ Duty Free dünyanın en prestijli markalarının çoğu tarafından özel bir ortak olarak görülüyor. Ürün çeşitliliğimizle gurur duyduğumuz kadar ekibimizde de gurur duyuyoruz. Sektördeki en başarılı satış gücünü korumak bizim için bir öncelik; çünkü müşterilerimize mükemmel bir perakende deneyimi sunmanın ve ilham vermenin anahtarı, çalışanlarımız. Bizde o yönde yatırımlarımızı yapıyoruz…

Devamını Göster Devamını Gizle