About Us

ATÜ'de Çalışmak

Havalimanı perakendeciliğinde en kalifiye çalışanları istihdam ediyor, motive ediyor ve operasyonlarımızdaki başarılara beraber imza atıyoruz. Çalışanlarımızı potansiyellerine uygun görevlerle eşleştiriyor; onlara kapsamlı bir eğitim sağlıyoruz. Ayrıca, yüksek potansiyelli çalışanlarımıza kariyer gelişim olanakları sunarak dinamik, heyecanlı ve başarılı bir iş gücü yaratıyoruz.

Seyahat Değerlerimiz

35000

Ürün

advanced divider
1000

Marka

advanced divider
400

Tedarikçi

advanced divider
120

Duty Free mağazası

advanced divider

Travel Happy Culture

Yıldız gibi hisseden, içten ilgi gören, hoşça vakit geçiren müşterilerimizin mağazadan mutlu ayrılması için her işimize ATÜ Stili ile yaklaşırız.

Dinle ve Bağ Kur

Güleryüzle karşılayan, dikkatle ve özenle dinleyen, bağ kurarak özel hissettiren, ihtiyaçlarla ilgili ilham veren core duty free satış ekibine sahibiz.

Servis Seremonisi

Mutlulukla ve güleryüzle karşılayan, kalpten ilgilenen, özel hissettiren, detaylara özen gösteren, paylaşan ve ilham veren perakende satış ekibine sahibiz.

ATÜ Liderliği

Zihni açık, kalbi büyük, elleri çabuk, ruhu pozitif ve dinamik, cesur ve çevik liderler ekibimize önderlik eder.

Bizden biri olmak ister misiniz?

Dünyada var olduğumuz tüm havalimanlarında ailemize eşsiz yetenekler katıyor, farklı kültürlerin çeşitliliğine inanıyor ve geleceğimize yatırım yapıyoruz.

Aşağıda belirtilen departmanlarımıza katılarak ailemizin bir parçası olmak istiyorsanız, mevcut öz geçmişinizi happycareer@atu.com.tr üzerinden insan kaynakları ekibimizle paylaşabilirsiniz.

 • Finansman
 • İş Geliştirme
 • İnsan Kaynakları
 • Satın Alma
 • Kategori
 • Tedarik Zinciri
 • BT ve SAP
 • Kurumsal İletişim
 • Pazarlama
 • Satış ve Operasyon (Ankara, Alanya, Bodrum, İstanbul, İzmir, Batum, Kutaisi, Tiflis, Riga, Ohrid, Üsküp, Medine, Salalah, Djerba, Enfidha, Kartaca, Monastir, Tabarka, Tozeur, Sfax)

Aday olduğunuz andan itibaren, “Mutlu ATÜ Kültürü” nü hissedeceğiniz bir işe alım süreci sizi bekliyor. ATÜ’de kariyerinizin başladığı andan itibaren, size özel olarak tasarlanan adaptasyon programı ve size atanan bir “Buddy” ile bu kültürü yaşamaya devam edeceksiniz.

Kariyer yolculuğunuzdaki gelişim ihtiyaçlarınızı, İstanbul Merkez Ofisimizdeki ATÜ Perakende Enstitüsü ile karşılıyoruz. Eğitim programlarımız, 80 kişilik iç eğitmen kadrosu ve profesyonel eğitmenler ile yabancı dil, kişisel gelişim ve teknik eğitimden oluşuyor; koçluk ve mentorluk gibi destekleyici süreçlerle devam ediyor.

ATÜ yetenek ve 180’ Performans Yönetim Sistemi ile (aylık/6 aylık) kariyer hareketliliğine hazır olmalısınız.

İç ilanlar aracılığıyla şeffaf ve herkesin eşit fırsatlardan yararlandığı pozisyonlara başvurabilir, Değerlendirme ve Gelişim Merkezleri’ne katılarak kendi kariyer yolunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz.

Devamını Göster Devamını Gizle
Dinamik İş Gücü

Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri, Mutlu ATÜ Kültürü

Farklı ülke ve şehirlerdeki görevler hayatımızın merkezinde yer alıyor ve bizi dinç tutuyor. Satış uzmanı olarak başlayan kariyeriniz, farklı ülkelerde ekip lideri veya operasyon yöneticisi olarak devam edebilir.

 • Ali Murat Şen

  ATÜ kariyerine Atatürk Havalimanı'nda Satış ve Ödeme Danışmanı olarak başladı ve mağazada yönetimsel sorumluluklar üstlendi. 2003 yılında insan kaynakları departmanı tarafından yayınlanan iç duyuruya başvurarak İnsan Kaynakları Uzmanı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla İnsan Kaynakları Müdürü ve İnsan Kaynakları Yönetmeni olarak çalıştı. 2017 yılında ATÜ grup şirketi TAV Holding'e İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak transfer oldu. Halen ATÜ'de Eğitim, Geliştirme ve Yönetim Sistemleri Koordinatörü olarak görev yapıyor.

 • Ali Zan

  Kariyerine 2009 yılında ATÜ'de Satış ve Ödeme Danışmanı olarak başladı. Ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda farklı kategorilerde kariyerine devam etti ve mağazada yöneticiliği görevlerini üstlendi. Bu süreçte mevcut görevlerinin yanı sıra İç Koç ve İç Eğitmen olarak şirket içinde farklı projelerde yer aldı. Ayrıca Gebr. Heimann tarafından düzenlenen Yetenek Yönetimi 2017 programına dahil edildi. 2019 yılından beri Medine'de Operasyon Müdürü olarak görev yapıyor.

 • Büşra Taymaz

  ATÜ’deki kariyerine 2015 yılında İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak başlamış ve ardından İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonunda Global İK İş Ortaklığı ekibinin yönetiminden sorumlu olarak çalışmıştır. Şu anda ATÜ’nün ortaklarından olan Gebr. Heinemann’ın merkez ofisi Hamburg’ta Doğu Avrupa, Orta Asya, Yakın Doğu ve İskandinav ülkelerinden sorumlu Kıdemli İK Ortağı Global görevini sürdürmektedir.

 • Emre Kurtlar

  ATÜ kariyerine 2000 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başladı. İstanbul operasyon ekibinde farklı satış kadrosu ve mağaza konseptlerinde çalıştıktan sonra yine İstanbul'da farklı yönetici rolleri üstlendi. 2015 yılından itibaren İzmir Bölge Operasyon Müdürü olarak görev yapıyor.

 • Hande Balaban

  Kariyerine 2004 yılında ATÜ'de başladı ve operasyonda yönetimsel sorumluluklar üstlendi. Ayrıca Gebr. Heinemann Tarafından düzenlenen "Yetenek Yönetimi 2017" programına dahil edildi. Halen ATÜ Butikler Operasyonu’nda Celine Mağaza Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • Murat Çınar

  ATÜ kariyerine 2000 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Satış ve Ödeme Danışmanı olarak başladı. İstanbul operasyon ekibinde farklı satış kadrosu ve mağaza konseptlerinde çalıştıktan sonra yine İstanbul'da farklı yönetici rolleri üstlendi. 2015 yılından itibaren Kuzey Makedonya Operasyon Müdürü olarak görev yapıyor.

Şirket Kültürü

Mükemmel Hizmet

Mükemmel Hizmet

Sorumluluk Bilinci

Sorumluluk Bilinci

Farklılıklara Saygı

Farklılıklara Saygı

Sürekli Gelişim

Sürekli Gelişim

Mücadeleci Ruh

Mücadeleci Ruh

İşbirliği ve Dayanışma

İşbirliği ve Dayanışma

Yenilikçilik

Yenilikçilik

Takım Ödülleri

 • Heinemannschaft Satış Yarışması (Eylül)
 • Heinemannschaft Satış Yarışması (Ekim)
2011
2012
 • La Prairie Elmas Ödülü
 • Clarins E-Pro Yarışması
 • IPAD Ödülü
 • Heinemannschaft "Yazı Hisset" Sezonluk Satış Yarışması (Mayıs)
 • Heinemannschaft "Yazı Hisset" Sezonluk Satış Yarışması (Haziran)