About Us

ATÜ'de Çalışmak

Havalimanı perakendeciliğinde en kalifiye çalışanları istihdam ediyor, motive ediyor ve elimizde tutuyoruz. Çalışanlarımızı potansiyellerine uygun görevlerle eşleştiriyor; onlara kapsamlı bir eğitim sağlıyoruz. Ayrıca, yüksek potansiyelli çalışanlarımıza kariyer gelişim olanakları sunarak dinamik, heyecanlı ve başarılı bir iş gücü yaratıyoruz.

Marka Kültürümüz

HİZMET

HİZMET

Üstün Hizmet Sağlama

SORUMLULUK

SORUMLULUK

Her Zaman Sorumluluk Almak

SAYGI

SAYGI

Farklılıklara Saygı Duymak

GELİŞİM

GELİŞİM

Bireysel ve Takım Olarak Gelişmek

TUTKU

TUTKU

Savaşan Bir Ruha Sahip Olmak

TAKIM ÇALIŞMASI

TAKIM ÇALIŞMASI

İşbirliği ve Dayanışma

VİZYON

VİZYON

Sektör ve Pazarda İnovasyon

Takım Liderlerimiz

Ekip liderlerimiz, bir grup uyumlu sonuç elde etmek amacıyla ekibe rehberlik, talimat, yön ve liderlik sağlar.

Takım Çalışanlarımız

En yetenekli kişileri işe alarak yerel istihdama katkıda bulunuyoruz. Çalışanlarımıza birinci sınıf eğitim sunarak kariyer gelişimlerine yardımcı oluyoruz.

Daha Mutlu Bir Çalışma Hayatı İçin

Mutlu Çalışanlarımız

Daha İyi Bir Çalışma Hayatı İçin

Doğum günü izni

İngilizce dil eğitimi

Avantajlı üniversite iş birlikleri fırsatları

İndirim noktalarında fırsatlar

Ulaşım

Öğle yemeği

Performans bonusu ve anında ödül

Sağlık Sigortası

Bizimle Çalışmak İstiyorsanız

Dünyada var olduğumuz tüm havalimanlarında ailemize eşsiz yetenekler katıyor, farklı kültürlerin çeşitliliğine inanıyor ve geleceğimize yatırım yapıyoruz.

Ailemizin bir parçası olmak istiyorsanız mevcut öz geçmişinizi happycareer@atu.com.tr üzerinden insan kaynakları ekibimizle paylaşabilirsiniz.

Aday olduğunuz andan itibaren, “Mutlu ATÜ Kültürü” nü hissedeceğiniz bir işe alım süreci sizi bekliyor. ATÜ’de kariyerinizin başladığı andan itibaren, size özel olarak tasarlanan adaptasyon programı ve size atanan bir “Buddy” ile bu kültürü yaşamaya devam edeceksiniz.

 

Kariyer yolculuğunuzdaki gelişim ihtiyaçlarınızı, İstanbul Merkez Ofisimizdeki ATÜ Perakende Enstitüsü ile karşılıyoruz. Eğitim programlarımız, 80 kişilik iç eğitmen kadrosu ve profesyonel eğitmenler ile yabancı dil, kişisel gelişim ve teknik eğitimden oluşuyor; koçluk ve mentorluk gibi destekleyici süreçlerle devam ediyor.

Devamını Göster Devamını Gizle
Dinamik İş Gücü

Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri, Mutlu ATÜ Kültürü

Farklı ülke ve şehirlerdeki görevler hayatımızın merkezinde yer alıyor ve bizi dinç tutuyor. Satış uzmanı olarak başlayan kariyeriniz, farklı ülkelerde ekip lideri veya operasyon yöneticisi olarak devam edebilir.

 • Ali Murat Şen

  ATÜ kariyerine Atatürk Havalimanı'nda Satış ve Ödeme Danışmanı olarak başladı ve mağazada yönetimsel sorumluluklar üstlendi. 2003 yılında insan kaynakları departmanı tarafından yayınlanan iç duyuruya başvurarak İnsan Kaynakları Uzmanı olarak atandı. Daha sonra sırasıyla İnsan Kaynakları Yönetmeni ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştı. 2017 yılında ATÜ grup şirketi TAV Holding'e İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak transfer oldu. Halen ATÜ'de Eğitim, Geliştirme ve Yönetim Sistemleri Koordinatörü olarak görev yapıyor.

 • Ali Zan

  Kariyerine 2009 yılında ATÜ'de Satış ve Ödeme Danışmanı olarak başladı. Ardından İstanbul Atatürk Havalimanı’nda farklı kategorilerde kariyerine devam etti ve mağazada yöneticiliği görevlerini üstlendi. Bu süreçte mevcut görevlerinin yanı sıra İç Koç ve İç Eğitmen olarak şirket içinde farklı projelerde yer aldı. Ayrıca Gebr. Heimann tarafından düzenlenen Yetenek Yönetimi 2017 programına dahil edildi. 2019 yılından beri Medine'de Operasyon Müdürü olarak görev yapıyor.

 • Büşra Taymaz

  ATÜ’deki kariyerine 2015 yılında İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak başlamış ve ardından İnsan Kaynakları Müdürü pozisyonunda Global İK İş Ortaklığı ekibinin yönetiminden sorumlu olarak çalışmıştır. Şu anda ATÜ’nün ortaklarından olan Gebr. Heinemann’ın merkez ofisi Hamburg’ta Doğu Avrupa, Orta Asya, Yakın Doğu ve İskandinav ülkelerinden sorumlu Kıdemli İK Ortağı Global görevini sürdürmektedir.

 • Emre Kurtlar

  ATÜ kariyerine 2000 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda başladı. İstanbul operasyon ekibinde farklı satış kadrosu ve mağaza konseptlerinde çalıştıktan sonra yine İstanbul'da farklı yönetici rolleri üstlendi. 2015 yılından itibaren İzmir Bölge Operasyon Müdürü olarak görev yapıyor.

 • Hande Balaban

  Kariyerine 2004 yılında ATÜ'de başladı ve operasyonda yönetimsel sorumluluklar üstlendi. Ayrıca Gebr. Heinemann Tarafından düzenlenen "Yetenek Yönetimi 2017" programına dahil edildi. Halen ATÜ Butikler Operasyonu’nda Celine Mağaza Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 • Murat Çınar

  ATÜ kariyerine 2000 yılında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Satış ve Ödeme Danışmanı olarak başladı. İstanbul operasyon ekibinde farklı satış kadrosu ve mağaza konseptlerinde çalıştıktan sonra yine İstanbul'da farklı yönetici rolleri üstlendi. 2015 yılından itibaren Kuzey Makedonya Operasyon Müdürü olarak görev yapıyor.

Seyahat Değerlerimiz

35000

Ürün

advanced divider
1000

Marka

advanced divider
400

Tedarikçi

advanced divider
120

Duty Free mağazası

advanced divider

Takım Ödülleri

 • Heinemannschaft Satış Yarışması (Eylül)
 • Heinemannschaft Satış Yarışması (Ekim)
2011
2012
 • La Prairie Elmas Ödülü
 • Clarins E-Pro Yarışması
 • IPAD Ödülü
 • Heinemannschaft "Yazı Hisset" Sezonluk Satış Yarışması (Mayıs)
 • Heinemannschaft "Yazı Hisset" Sezonluk Satış Yarışması (Haziran)