Luxury Square ve Old Bazaar mağazası Dalaman Havalimanı’nda açıldı

Gümrüksüz mağaza işletmeciliğinin deneyimli şirketlerinden ATÜ Duty Free, modaya yön veren dünyaca ünlü markaları bir araya getirdiği multi-brand konseptli Luxury Square ve farklı kategorilerden en özel yerel ürünlerin sunulduğu Old Bazaar mağazasını Dalaman Havalimanı’nda açtı. Mağazalarla aynı alanda ayrıca, Dalaman’a özel dünya markalarının güneş gözlüğü koleksiyonlarının bulunduğu Luxury Eyewear pop-up mağazası da yer alıyor.

TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free/Gebr. Heinemann’ın iştiraki ATÜ Duty Free, gümrüksüz mağazacılık hizmet ağını genişleterek Dalaman Havalimanı’nda da duty free operasyonlarına başladı. ATÜ Duty Free, dünyanın seçkin markalarının  tek noktada yer aldığı mutli-brand konseptli Luxury Square, ülkemizin farklı bölgelerindeki üreticilerden gelen yerel ürünlerin en iyi örneklerinin bulunduğu Old Bazaar mağazası ve lüks markaların güneş gözlüğü koleksiyonlarının yer aldığı Luxury Eyewear pop-up mağazasıyla Dalaman Havalimanı’nda hizmet verecek. Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde, gidiş katında konumlanan Luxury Square 236 metrekare alanda, Old Bazaar ise 71 metrekare alanda benzersiz bir alışveriş deneyimi sunuyor. Luxury Eyewear ise pop-up mağaza konseptinde aynı alanda yer alıyor.

ATÜ Duty Free’nin Luxury Square, Old Bazaar mağazası ve Luxury Eyewear pop-up mağazalarının açılışında konuşan Dalaman Havalimanı Hudut Mülki İdare Amiri Hayrettin Balcıoğlu, ‘’Ülkemizin incisi bölgemizi dünyada temsil eden Dalaman Havalimanı’nda, uluslararası başarılarıyla gururlandığımız ATÜ Duty Free ve YDA’nın işbirliğinde, uluslararası standartlarda markaların yer aldığı mağazaların açılışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyorum. Havacılık sektörümüz her geçen gün gelişerek büyümeye devam ediyor. Devlet Hava Meydanları İşletmemizin bilgi birikimi, özel sektör kuruluşlarının enerjisi ve elbette havalimanlarında görev yapan başta emniyet ve gümrük teşkilatımızın çalışmalarının sivil havacılığımızın bugünlere gelmesinde katkısı büyük. Alanında uluslararası deneyime sahip şirketlerin işbirliğinden doğacak güç birliği, havacılık sektörümüzün daha iyi yerlere gelmesine katkı sağlayacaktır. TAV Havalimanları ile Gebr.Heinemann, Unifree ortaklığındaki gümrüksüz mağazacılık alanında bugün altı ülkede yer alan ATÜ Duty Free’nin, YDA ile oluşturduğu bu sinerjinin başarılı çalışmalarla küresel ölçekte katlanarak artacağına inanıyorum.’’dedi.

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan, “ATÜ Duty Free olarak, 23 yılda küresel ölçekte operasyonlarımızla edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimimizi Dalaman Havalimanı’na taşımaktan ve operasyon haritamıza ülkemizin en gözde turizm rotalarından olan Dalaman’ı eklemekten mutluluk duyuyoruz. Dalaman Havalimanı’nda, yaklaşık 700 bin Avro yatırımla hayata geçirdiğimiz Luxury Square ve Old Bazaar mağazalarımızla çok farklı iki konsept altında yolcularla buluşuyoruz. Dünyanın en seçkin markalarının tek noktada yer aldığı Luxury Square’da, misafirlerimiz lüks markaların en yeni ve popüler koleksiyonlarından ürünleri bir arada bulabilecek. Old Bazaar mağazamızda ise Anadolu’nun dört bir köşesinden çok çeşitli yerel ürünleri geniş bir yelpazede yolculara sunacağız. Kültürel değerlerimizin yerli ve yabancı yolcuyla buluşması açısından önemli bir misyona sahip olan markamız Old Bazaar ile ülkemizin tanıtımına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Ayrıca, Dalaman’a özel olarak ikonik markaların güneş gözlüğü koleksiyonlarının yer aldığı ‘Luxury Eyewear’ pop-up mağazası da tasarladık. Bu konsept markalarımız ile farklı tercihlere yönelik geniş bir ürün çeşitliliği getirerek tüm misafirlerimize ayrıcalıklı alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Dalaman Havalimanı’na bu anlamda değer katmaktan mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

Unifree Duty Free CEO’su Ali Şenher, ‘’Unifree Duty Free olarak, 40 yıllık gümrüksüz satış tecrübemizle her zaman en iyi ürün ve markaları; en modern ve şık mağaza konseptlerimizle misafirlerimize sunduk ve sunmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin en önemli turizm bölgesi olan Dalaman Havalimanı’nda işletmecisi olduğumuz gümrüksüz satış alanında, Luxury Square ve Old Bazaar konseptlerini misafirlerimize tanıtmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Dünyaca ünlü markaları bünyesinde barındıran Luxury Square, güneş gözlüğü koleksiyonlarının yer aldığı Luxury Eyewear ile Türkiye’nin yöresel tatlarını ve unsurlarını yolcular ile buluşturmayı hedefleyen Old Bazaar konseptlerinin; seyahatleri için ülkemizi tercih eden misafirlerimizin tatillerini daha unutulmaz kılacağına inanıyoruz.”

YDA Dalaman Havalimanı CEO’su Yiğit Laçin, “Dalaman Havalimanı’nda Luxury Square, Luxury Eyewear ve Old Bazaar mağazalarının açılışından dolayı son derece mutluyuz. Modern alışveriş deneyimi sunan Luxury Square, pop-up mağaza Luxury Eyewear ve otantik atmosfere sahip Old Bazaar mağazası, terminalimizdeki misafir ağırlama konseptine mükemmel bir uyum sağlıyor. Dünyaca ünlü moda markalarının buluştuğu multi-brand konseptli Luxury Square ve farklı kategorilerden seçkin yerel ürünlerin sunulduğu Old Bazaar mağazası, misafirlerimizin alışveriş deneyimini zenginleştirmek ve havalimanında geçirdikleri süre boyunca sunduğumuz hizmet kalitesini daha da artırmak adına önemli bir kilometre taşı niteliğindedir. Dalaman bölgesi adına önemli bir gelişme olduğuna inandığım bu süreçte emeği geçen tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. Luxury Square, Luxury Eyewear ve Old Bazaar mağazalarının, havalimanımızı ziyaret eden misafirlerimize keyifli ve ayrıcalıklı bir alışveriş deneyimi yaşatacağına inancımız tam. Havalimanımızı ziyaret eden tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyoruz ve unutulmaz anılarla dolu bir seyahat diliyoruz.”

Dalaman Havalimanı’nda yer alan Luxury Square’da; Armani Exchange, Paul & Shark, Polo Ralph Lauren, Michael Kors, Furla, Piquadro, Coccinelle gibi markaların en güncel ve popüler ürünleri bulunuyor. Luxury Eyewear pop-up mağazasında; Burberry, Prada, Prada Linea Rossa (Prada Sport), Bulgari, Celine, Fendi, Tom Ford, Balenciaga, E. Armani, Maui Jim, Saint Laurent, Loewe gibi markaların güneş gözlüğü koleksiyonlarından parçalara yer veriliyor. Old Bazaar mağazasında ise; lokumdan baklavaya, kuruyemişten kuru meyvelere, çay ve kahveden ballara, hediyelik eşyalardan, takı, gümüş ve bijuteri ürünlerine, ev tekstilinden, kilim ve halılara, aydınlatmadan giyim ürünlerine kadar farklı kategori gruplarında çok çeşitli ürünler yer alıyor.

ATÜ Hakkında: ATÜ Duty Free,  3 kıtada, 6 ülkede, 21 havalimanında, 1 kruvaziyer limanında, 25.000 m2’den fazla satış alanında 110’dan fazla mağaza ile gümrüksüz mağazacılık hizmeti sunuyor. ATÜ Duty Free, Türkiye’de İstanbul Havalimanı’nda Old Bazaar konsept mağazaları ve 20’den fazla markanın lüks butik mağazalarını işletiyor. YDA Dalaman Havalimanı’nda; Luxury Square ve Old Bazaar konsept mağazalarıyla beraber Luxury Eyewear pop-up mağazasıyla yer alıyor. Galataport İstanbul kruvaziyer limanının gümrüksüz mağazacılık işletmesini gerçekleştiriyor. Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Gazipaşa Alanya ve Milas Bodrum Havalimanları’nda duty free operasyonlarını yönetiyor. Yurt dışında ise Gürcistan’da Tiflis, Batum, Kutaisi; Kuzey Makedonya’da Üsküp, Ohrid; Tunus’ta Enfidha, Monastir, Kartaca, Jerba, Sfax, Tozeur, Tabarka; Letonya’da Riga ve Umman’da Salalah Havalimanı’nda duty free mağazalarını işletiyor. TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free / Gebr. Heinemann ortaklığında kurulan ve Türkiye’nin önde gelen gümrüksüz satış mağaza işletmecilerinden olan ATÜ Duty Free, yolculara, dünyanın en tanınmış markalarına ait 50 bin çeşit ürüne avantajlı fiyatlarla erişim olanağı sağlıyor.