ATÜ, Üsküp Havalimanı’nda yenilediği mağazasını açtı

Gümrüksüz mağaza işletmeciliğinin lider şirketlerinden ATÜ Duty Free, Makedonya’nın Üsküp Havalimanı’nda yenilediği duty free mağazasını düzenlenen törenle hizmete açtı. ATÜ’nün yeni mağazası artık daha geniş bir alanda ve yenilenen mimarisiyle, Armani, Prada, Tom Ford gibi seçkin markalardan daha geniş bir ürün yelpazesini yolcularla buluşturuyor. 

TAV Havalimanları ve Unifree Duty Free/Gebr. Heinemann’ın iştiraki ATÜ Duty Free, Makedonya’nın Üsküp Havalimanı’nda 326 metrekareye genişleterek yeniden yapılandırdığı ana duty free mağazasını Makedonya Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Blagoj Bochvarski’nin katılımıyla hizmete açtı. ATÜ CEO’su Ersan Arcan, TAV Makedonya Genel Müdürü Metin Batak ve ATÜ Kuzey Makedonya Operasyon Müdürü Murat Demirağ da açılış töreninde yer aldı. 

Kurdele kesiminin ardından konuşan Makedonya Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Blagoj Bochvarski, Üsküp Uluslararası Havalimanı ülkemizi ziyarete gelen yolcular için ilk temas noktasıdır. Bu sebeple, ATÜ Duty Free’nin Üsküp Uluslararası Havalimanı’nda bulunması ve bu yeni yatırımıyla yolculara sunulan hizmetlerin çıtasını yükseltilmesini memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.

ATÜ CEO’su Ersan Arcan, ‘’Üsküp ve Ohrid Uluslararası Havalimanları’ndaki mağaza yatırımlarımız ve genişlettiğimiz operasyonumuzla, Kuzey Makedonya sivil havacılığı ve turizminin kalkınmasına katkı sağladığımız için mutluyuz. Türkiye ve Kuzey Makedonya köklü tarihsel, ekonomik ve kültürel bağları paylaşıyor ve biz iki ülke arasında havacılık alanında bir köprü oluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Kuzey Makedonya’ya bugüne kadar toplam 1 Milyon Avro yatırım gerçekleştirdik. 2010 yılında Üsküp ve Ohrid Havalimanları’nda operasyonlarımızın başlamasından bu yana gümrüksüz mağazacılıkta önemli oranda büyüme kaydettik. Genişleyen operasyonumuz ile bağlantılı olarak istihdama olan katkımız da aynı paralelde yükseliş kaydetti. Kuzey Makedonya için kurguladığımız gelecek projeksiyonu doğrultusunda, artan yolcu sayılarına, gümrüksüz mağazacılıktaki talebe ve genişleyen operasyonumuza yönelik olarak yaklaşık yarım Milyon Avro yatırımla genişletme projesini tamamladığımız ana duty free mağazamızın açılışını gerçekleştirmekten memnuniyet duyuyoruz. Üsküp Uluslararası Havalimanı’ndaki yeni ana duty free mağazamız 326 metrekarelik alanda dünyaca ünlü seçkin markalar ile birlikte, yerel ürünlerin de olduğu geniş ürün yelpazesiyle yolculara eşsiz bir alışveriş deneyimi sunmaya devam edecek.’’dedi.

TAV Macedonia Genel Müdürü Metin Batak ise, ATÜ’nün yeni gümrüksüz satış mağazasının Üsküp Uluslararası Havalimanı’ndan seyahat eden yolcuların deneyimlerine değer katacağına inandıklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kozmetikten hediyelik eşyaya farklı kategorilerde seçkin markalar ile yerel ürünlerin de yer aldığı mağazada; Armani, Prada, Buckley, Fossil, Tommy Hilfiger, Travel Blue aksesuarları, Cartier, Narciso Rodriquez, Tom Ford ve Tikiri oyuncakları gibi ATÜ’nün Üsküp Havalimanı’nda portföyüne eklenen yeni markalar da bulunuyor.