ATÜ Duty Free, GALATAPORT İSTANBUL’daki yeni mağazasında hizmet sunuyor

Gümrüksüz mağaza işletmeciliğinin lider şirketi ATÜ Duty Free’nin, İstanbul’un tarihi limanını yeniden canlandıran ve şehrin popüler buluşma noktası haline gelen Galataport İstanbul’da bulunan mağazası geçtiğimiz Ekim ayında kapılarını açtı. Galataport’ta bulunan kruvaziyer terminalindeki ATÜ Duty Free mağazası; kozmetikten gıdaya, giyimden hediyelik eşyalara kadar birçok farklı marka ile geniş ürün çeşitliliğine sahip bulunuyor.

ATÜ Duty Free’nin Galataport İstanbul’da bulunan yeni mağazası, markanın hem klasik duty free, hem de Old Bazaar konseptini aynı mağazada bir araya getirmesi açısından bir ilk olma özelliği taşıyor. Karaköy Rıhtımı’ndan Fındıklı’ya kadar uzanan, liman terminali, özel restoran zincirleri, kafeleri, dünyaca ünlü markaları ve ofis alanlarıyla yerli-yabancı turistler ve İstanbullular için yepyeni bir destinasyon olan Galataport İstanbul’da yer alan kruvaziyer terminalinde yer alan mağaza 670 metrekarelik bir alanda hizmet veriyor.

Modern, şık atmosferiyle dikkat çeken dört bir yanı açık “walkthrough” konseptiyle tasarlanan ATÜ Duty Free mağazasında, en çok tercih edilen klasik duty free ürünleri, parfüm, kozmetik, aksesuar, oyuncak ve çikolata gibi ürünler en özel çeşitleriyle yer alıyor. Bununla birlikte, yerel konsept Old Bazaar’ın ülkemizin kültürel zenginliğini başarıyla yansıtan ürünleri; lokumdan baklavaya, en özel çaylardan, yerel kahvelere, bijuteriden hediyelik eşyalara, ev tekstilinden, seramik ürünlerine kadar mağazada raflardaki yerini aldı.

ATÜ Duty Free CEO’su Ersan Arcan, “ATÜ Duty Free olarak son yıllarda butikler ve konsept mağazalarımızla kayda değer bir ivme kaydederek sektördeki bilgi birikimi ve deneyimimizi daha da ileri taşıdık. Gümrüksüz mağaza işletmeciliğindeki tecrübemiz ve büyüme stratejimizle, bugün Avrupa’daki gümrüksüz mağaza işletmecileri arasında farklı ve özel bir konuma sahip olduğumuzu belirtmek istiyorum. 20 yılı aşkın bir süre önce ülkemizde ve yurt dışındaki havalimanlarında, gümrüksüz mağazacılık alanında, dünyaca ünlü markaların en özel ürünlerini seyahat edenlere sunmak için başladığımız bu yolculukta, bugün ilk kez bir liman işletmesinde, hem de böylesine özel bir konumda, Galataport İstanbul gibi şehrin çehresini değiştiren ve simgesi haline gelen bir destinasyonda yer alıyoruz. Türkiye’de Galataport gibi önemli ve parlak bir projenin içinde bulunarak değer kattmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Galataport İstanbul İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Tavas; “Galataport İstanbul, sadece Türkiye’de değil dünyada da benzeri olmayan bir destinasyon. Galataport İstanbul, dünyanın ilk yer altı terminali sayesinde Boğaz’ın 1.2 km’lik en değerli tarihi bölgelerinden birini yeniden tanımladı. Dünyanın ilk yer altı kruvaziyer terminaline sahip olan Galataport İstanbul’da 7 milyonu yabancı olmak üzere yılda toplam 25 milyon ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyoruz. Kruvaziyer gemileri ile de 1.5 milyon kruvaziyer yolcusu ve mürettebatı ağırlayacağımızı öngörüyoruz. ATÜ Duty Free’nin bir kruvaziyer limanındaki ilk mağazasının Galataport İstanbul’da olmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.